Son Eklenenler

Kredi Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bireyler ödeyemediği kredi borçları için kredi aldığı bankaya başvurmaktadır. Kredi kartı taksitlendirme işlemi internet üzerinden de yapılmaktadır.

Kredi kart borçlarında asgari ücretin ödemesinin yapılmaması yüzünden faiz artmakta ve kart bloke olmaktadır. Taksitlendirme işlemi günümüz ekonomisinde yapılması gereken bir işlem olarak görülmektedir. Ve oldukça güvenilir bir sistemdir.

  • Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur?

Öncelikle borçlarınızı ödemediğinizde kredi notunuz düşmektedir. Kredi notu 1’e yaklaştığı zaman kişi adına icra takibi başlatılmaktadır.

Kredi taksitlendirme işleminde, kişiye oluşturulan ödeme periyoduna göre kişi ilk taksitini dahi ödemezse banka kişi adına icra takibi başlatmaktadır.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Yöntemleri

Kredi kartı borcunu taksitlendirmenin bir sürü yolu var. Bunlardan ilki kişinin kendi bankası ile görüşüp gerekli bilgileri aldıktan sonra bir yapılandırma istemesi şeklinde olur. Tabi bu durumda banka gecikme faizi, ana para ve başvuru gününe kadar geçen süreçte giden masraflar olarak bir borç yapılandırması çıkarır. Bu durumda kişiye bir ödeme planı sunulur.

Eğer kredi kartı limiti üç bin veya altı ise on iki ayı geçmemek kaydı ile taksitlendirme yapılır. Eğer limit bu sınırın üstünde ise taksitler fazlalaştırılabiliyor. Tabi bu durumda icra takibinin başlamamış olması gerekiyor. Bankalar zaten iki aylık bir ödeme gecikmesinde bir ihbar name gönderiyor. Eğer böyle bir şey yaşanmışsa çok geçmeden bankaya başvurmakta fayda var. Diğer bir yöntem ise bir danışmanlık şirketi ile birlikte çalışmak.

Kredi kartı borcu taksitlendirmesi üzerine kurulan yılların deneyimine sahip birçok şirket mevcut. Eğer kişi bu borç batağından en az zararla çıkmak istiyorsa bunlardan birine başvuruda bulunarak istediği şekilde taksitlendirme yapabilir.

Şirketlerle Birlikte Çalışarak Borçtan Nasıl Kurtulunur?

Şöyle ki, birçok ilde hatta büyük illerde bu tür şirketler çok daha fazla oluyor. Bunun birinci sebebi büyük şehirlerde küçük yerlere göre yaşamanın daha zor olması. Bu durumda kişiler aylık kazançlarına bakmaksızın üç veya dört adet kredi kartı ediniyorlar. İşte sorunun başı burada başlıyor. Kişi aylık geliri ne kadar ise kredi kartı ona göre olmalıdır.

http://www.kolaykredikartitaksitlendirme.com/